Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

TOKAT BELEDİYESİ SOSYAL MARKET VE AŞEVİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

TOKAT BELEDİYESİ SOSYAL MARKET VE AŞEVİ YARDIMLARINIZI BEKLİYOR

Haberler


1980 yılından itibaren Hollanda’da ikamet eden Tokatlı Yusuf Çınar Tokat Belediyesi Sosyal Market ve Aşevi’ni Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile ziyaret etti.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu Ramazan ayı dolayısıyla Sosyal Market ve Aşevi’ne yardımların artarak devam ettiğini belirtti. Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada: “Yusuf Çınar ağabeyimize ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Sosyal Marketimiz Tokat’ımızın ihtiyaçlı insanların buluştuğu bir nokta. Sosyal marketimizi 1,5 yıl önce faaliyete geçti. Tokatlıların yardım ettiği, alan el ile veren elin buluştuğu bir nokta.

Veren Eli Mutlu, Alan Eli Huzurlu Yapmak İçin Sosyal Market ve Aşevine Yardımlarınızı Bekliyoruz

Veren eli huzurlu alan eli mutlu yapmak için gayret içerisindeyiz. Daha önceden Aşevi sistemimiz vardı ve günlük 4000 civarında yemek dağıtıyorduk. Şuanda evde yemek yapma durumu olmayan, yatalak ve yaşlı insanlarımıza yine bizler yemek yaparak ulaştırıyoruz. Diğer ihtiyaç sahibi ailelerimize ise alışveriş kartlarından veriyoruz. Bu kartların içerisinde ki kredi miktarınca alış verişini yapabiliyor. Ancak et ürünlerini bunun dışında tutuyor ve ücretsiz sunuyoruz. Paranın geçmediği bu markette alışveriş yapmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Kardeşlik, birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunun arttığı bir ay olan Ramazan ayına yaklaştık. Bizler Tokat Belediyesi olarak zekât, fitre ve gıda ürünlerini kabul ederek bu market aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz. Bu Ramazan ayına da iyi bir şekilde hazırlıklarımızı yaptık. Bağışlar ve banka hesaplarımıza gönderilmesi suretiyle bu yardımları ilgili ailelere ulaştırıyoruz.

Yusuf bey 1980 yılından itibaren Hollanda’da yaşayan ve oralarda memleketimizi, bizleri temsil eden bir ağabeyimiz. Sosyal Market ve Aşevimize yaptığı ziyaret için kendilerine teşekkür ediyorum. Yapacağı hayırları Allah kabul etsin” dedi.

Yusuf Çınar ise; “Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu’na ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum, böyle güzel bir hizmet için Allah onlardan razı olsun” dedi.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir Videoyu İndir