Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

HAVACILIK FESTİVALİ SONA ERDİ

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

HAVACILIK FESTİVALİ SONA ERDİ

Haberler


THK Tokat Şube Başkanlığı organizesinde Valilik, Belediye, İl Özel İdare destekleri ile Gaziosmanpaşa Stadyumu’nda düzenlenen Havacılık Festivali ödül töreni ile sona erdi. 

Olumsuz hava şartları nedeniyle hafta sonu bir bölümü yapılabilen Havacılık Festivali ödül töreninde renkli görüntüler yaşandı. Radyo kontrollü model uçak gösterisi izleyenlerden alkış topladı. Gıj Gıj Tepesi'nden atlayış yapan yamaç paraşütü pilotları Gaziosmanpaşa Stadyumu'na iniş yaptı. 

Törende konuşma yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ilki yapılan festivalin gelecek yıllarda daha geniş bir yelpazede yapılmasını arzu ettiklerini ifade ederek, “Kurulduğu 1925 yılından bugüne kadar yaptığı prestijli ve kurumsal çalışmalar dolayısıyla Türk Hava Kurumumuzu ve nezdinde Tokat şube başkanımızı tebrik ediyorum. Böylesine önemli bir çalışmayı beraber yapmayı düşündük. Tokat’ın ve tüm kurumların bu çalışmaya destek olmaları gerektiğini gördük ve şehrimizin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla birincisi yapılan bu festivale Tokat Belediyesi olarak destek verdik. Biz olayın tanıtım boyutunu çok önemsiyoruz. İki gün boyunca yapılan bu programın ulusal ve yerel gündemde çok yer buldu ve Tokat’ın tanıtımına katkılar sağladı. Başta Valiliğimize ve İl Özel İdaremize de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanımızı da kutluyorum inşallah bundan sonraki festivalleri daha büyük bir şekilde yapalım istiyoruz” dedi.

Tokat Vali Vekili Mehmet Süphi Küsbeci ise olumsuz hava şartları nedeni ile sekteye uğrayan festivalin önümüzdeki yıllarda daha geniş katılımla yapılmasını beklediklerini dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından ödüllü yamaç paraşütü hedef yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. THK Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız, ilki yapılan festivale katılanlara teşekkür ederek, organizasyonu her yıl düzenli olarak yapmayı arzu ettiklerini kaydetti.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir