Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

BAŞKAN EROĞLU, ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

BAŞKAN EROĞLU, ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ

Haberler


Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, esnafın şehrin bilge insanı olduğunu ifade ederek, “Şehre yön veren insandır. Esnafın fikri, düşüncesi onun bizlere ifade edecekleri bizim içinde önemli bir kazançtır” dedi. 

Yarahmet Mahallesi Hızarhane Caddesi'nde esnafla biraya gelen Başkan Eroğlu, sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan'ın da katıldığı programda esnafların Ahilik Haftasını kutlayan Başkan Eroğlu, bir esnaf çocuğu olarak geçmişteki o güzel günleri hatırladığını ifade ederek, “Her sabah bir esnafın ev sahipliğinde kahvaltılar olurdu. Esnaflar orada bir saatlik bir sohbet ederlerdi. Biz de onların yanında onların konuşmalarından istifade ederdik. Biz de bu geleneği en azından belediye anlamında da devam ettirelim diye de her hafta mümkün olduğu kadarda esnaf guruplarıyla bizlerde sohbet ediyoruz. Sonuçta esnaf şehrin bilge insanıdır. Şehre yön veren insandır. Esnafın fikri, düşüncesi onun bizlere ifade edecekleri bizim içinde önemli bir kazançtır. Ben de bunu bildiğim için sizin gibi değerli insanların fikirlerini almak, düşüncelerini almak, sizlerle beraber olmak birlikte ve beraber bu şehri yönetme anlamında hep beraberce yolumuza devam etmek içinde esnaf kardeşlerimize ağabeylerimize hep önemsiyoruz. Biz hepimiz gelip geçiciyiz. Önemli olan geleceğimize çocuklarımıza daha iyi bir şehir bırakabilmek. Nasıl ki ecdat şu şehri ticaretin ve ekonominin merkezi yapmış ise biz de diyoruz ki bu şehir artık daha iyi olmalı büyümeli ve güzelleşmelidir. Bizler de bize düşen neyse yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Daha sonra Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığını ziyaret eden Başkan Eroğlu esnaflara da hayırlı işler diledi.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir Videoyu İndir