Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

BAŞKAN EROĞLU: - "ESNAFLAR TOPLUMUN AYNASI OLAN KİŞİLER"

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

BAŞKAN EROĞLU: - "ESNAFLAR TOPLUMUN AYNASI OLAN KİŞİLER"

Haberler


23-29 Mayıs tarihleri arası Ahilik Haftası dolayısıyla Ahilik Haftası kutlama komitesi Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret ettiler.

Ahiler adına konuşma yapan Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan bu hafta bir dizi etkinliklerin yapılacağını belirtti. Başkan Aydoğan; “Esnaf ve Sanatkârın her zaman yanında olan bir belediye başkanına sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Eroğlu; Yüzyıllardır devam eden bu güzel geleneğin halen yaşatılıyor olması ve geleceğe de aktarılıyor olması çok önemli. Anadolu topraklarına bir taraftan İslam’ı ve ahlakı aktarırken bir taraftan ticaretin doğrusunu aktaran Ahi Evran’ın torunları olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Tokat’ta unutulmaya yüz tutmuş sanatların tekrar gündeme gelmesi aktarılması ayrı güzel bir duygu.

Esnaflar toplumun aynası olan kişilerdir. Eski dönem esnaflıklar ile bugün arasında belki modernleşme açısından farklılık gösterse de esnaf geleneği halen devam ediyor” dedi.

Ahilik Haftası kutlamaları programı kapsamında Cumhuriyet Meydanında Ahilik Kutlama Komitesince program düzenlendi.

Halk oyunları ve mehteran gösterisiyle başlayan programda protokol konuşmalarının ardından “Yılın Ahisi” olarak seçilen Necati Dursun’a Ahilik Kaftanı giydirildi.

Program sonunda vatandaşlara, Ahilik Komitesince malzemesi alınan ve belediyemiz tarafından hazırlanan yaklaşık 10 Bin kişilik kavurma, pilav, helva ve ayrandan oluşan ahi pilavı ikram edildi.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir