Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ ANMA GÜNÜ

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ ANMA GÜNÜ

Haberler


Tokat’ta, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 79. yılı ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi.

26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tokat Anadolu Lisesi Müdürü Sami Öğüt yaptı. İstiklal Marşı'nın TBMM’de kabul edilmesi ile ilgili öğrenciler tarafından hazırlanan oyun sahnelenirken, Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Bal “Anılarla Mehmet Akif Ersoy’un Hayatından Kesitler” konulu bir konuşma yaptı. 

Bal konuşmasında Mehmet Akif Ersoy’un doğumu, çocukluğu, öğrenim yılları, memurluk yılları ve evliliği, 2. meşrutiyet yılları, Sırat-ı Müstakim, Balkan Savaşı yılları ve 1. Dünya Savaşı yıllarını anlattı. 

İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasında birinci olan öğrenci tarafından İstiklal Marşı okunurken, Şehit İbrahim Doğan Ortaokulu Müzik Öğretmeni Mustafa Koç ve Ormanbeyli Ortaokulu Müzik Öğretmeni Seyfi Karslı, Mehmet Akif Ersoy’un bestelenen şiirlerini icra ettiler.

Programın sonunda şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Cevdet Can, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından hediye takdim edildi.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir