Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TOKAT'TA

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU TOKAT'TA

Haberler


Tokat, Erbaa, Niksar, Turhal ve Zile ilçelerinde düzenlenecek programlara katılmak üzere gece saatlerinde özel uçakla kente gelen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nu ziyaret etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun Tokat’ta böyle kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirmesinin büyük memnuniyet oluşturduğunu belirten Başkan Eroğlu, “Sadece ziyaret için gelmediğinizi biliyorum. İlimize istihdam sağlayacak, güzellikler oluşturacak Zile’mizde de bir işin başlangıcını oluşturacak bir işletmenin de açılışını yapacaksınız. “İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır” diyor ya, bizlerde sizlerde faydalı olmak için çalışıyoruz. Bu manada sizlerin buradaki çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Ülkemizi daha büyüteceğiz, ecdadımızın bize bıraktığı mirası daha iyi noktalara getirmek için gayret edeceğiz.

Bizler şehrimizde gerek sayın valim gerek ticaret odası ve borsalar birliğimizle uyum içerisinde çalışıyoruz. Tokat daha nasıl büyür, nasıl gelişir, şehirdeki insanlarımıza daha nasıl istihdam sağlarız, katkı sağlarız hep bunlar için gayret ediyoruz. Çünkü bir yerde huzur olursa, birlik ve beraberlik olursa başarı geliyor. Kayseri örneğini çok biliyoruz. Azmetmek, bir ve beraber olmak sonucunda bereket geliyor. Bizlerde şehrimizi öyle görüyoruz. Tarihinde bu şehir ticarette önemli yer edinmiştir. Bizlerde sloganlarımızda bunu bahsediyoruz. İnşallah daha güzel olacak diyorum. Tokat’ımızdan elinizi çekmeyin. Sizlerin yapacağı çok ama çok büyük katkılar olur bizler buna inanıyoruz” diye konuştu. 

Tokat’ın genç ve vizyon sahibi bir belediye başkanına sahip olmasının büyük şans olduğuna değinen M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise şunları söyledi; “Sayın Başkanımıza yeni seçildiği dönemin hayırlı olmasını diliyorum. Bu başkanlık dönemimde Tokat’ı dördüncü ziyaretim. Sayın belediye başkanımıza ve valimize hayırlı olsun demek için buradayız. Tokat çok şanslı bir il; böyle genç ve vizyonlu bir belediye başkanına ve valisine sahip olduğu için. 

Türkiye’de markalaşmış şehirlerin ki ben bunu her yerde söylüyorum, markalaşmış şehirlerimize baktığımızda arkasında tek bir gerçek var. Tokat gibi toprak zenginliği olmayan şehirlere bakıyorsunuz Tokat’ın üç beş on misli önünde. Arkasındaki tek gerçek; Birlikte rahmet ve bereket ayrılıkta azap vardır diye kültürümüzde çok güzel bir söz vardır. Eğer bu sözü tutarsak çok güzellikler olur. Tokat’ta böyle bir manzarayla karşılaşmaktan çok büyük gurur duydum. Başta Valimiz olmak üzere belediye başkanımız, odalarımız ve diğer ağır sanayi temsilcileri burada, istihdamın sahibi olan kesim burada. Bunlarla beraber Tokat ancak birlikle hareket ederse kalkınır ve gelişir. 

En kapsamlı gelişmelerden bir tanesi sayın valimizin bayrağını açtığı 2015’teki Tokat için turizm yılının ilan edilmesi. Buradaki eserler birçok ülkenin tamamından var olanından daha fazla eser var. Biz bunları yabancıya açarsak müthiş bir zenginliği getirmiş olacağız. Ama bunlar için önce altyapıyı hazırlamamız lazım. Havaalanı, otel, gelecek insanların ulaşım imkanlarının en kolay şekilde Tokat’a ulaşmasını sağlamak lazım. İnşallah önümüzdeki dönemde eski otelin yerine yenisinin yapılması ile güzel bir gelişme olacak. Tokat’ın bir kaç tane 5 yıldızlı oteli doldurabilecek kapasitesi var. İnşallah bu altyapıyı hep beraber tamamlayarak bu anlayışla birliktelikle zaten onları bir havuzun içinde tutacağına inanıyorum.

Yarın Dünya kadınlar günü; ben odalar birliği başkanı olarak iki şeyden gurur duyuyorum; bir tanesi Türkiye’nin literatürüne girişimciliği soktuğumuz için, ikincisi Dünyanın en büyük kadın girişimciler başkanı olduğumuz için...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde 81 ilde yaklaşık 7000 kadın girişimcimiz organize olmuş durumda. Tokat’ta da kadın ve genç girişimcilerimiz var. İnşallah onların bir kısmı programlarımızda birlikte olacaklar.  Tokat’ın göç almasını sağlayacak en önemli unsur girişimcilik, bu zaten Tokat’ın ruhunda, kültüründe var. Bu kapsamda sizden tek ricam protokollerde kadın ve genç girişimcilerimize sahip çıkmak için onlara da protokollerde öncelikle yer verirseniz, rol model olmalarını sağlamanızdır. Yarının kadın ve genç girişimcileri onları rol model alsınlar ve girişimci olsunlar.”

Başkan Eroğlu, ziyaretin anısına Hisarcıklıoğlu'na el baskısı yazma ve çeyiz sandığı hediye etti. Hisarcıklıoğlu da Eroğlu'na kitap verdi.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir Videoyu İndir