Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

YENİ YUVALARINA KAVUŞTULAR

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

YENİ YUVALARINA KAVUŞTULAR

Haberler


Geçtiğimiz hafta çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelince belediyemiz tarafından sahip çıkılıp otele yerleştirilen Bakır ailesi, yeni evlerine kavuştu.

Alipaşa Mahallesi Atatürk Lisesi karşısında bulunan iki katlı ev yaklaşık bir hafta önce çıkan yangında kullanılamaz hale gelmişti. Evin üst katında ikamet eden Hasan Açıkgöz (26) ile annesi Ayşe Açıkgöz (46) yangından canlarını zor kurtarırken, evin giriş katında 3 çocuğu ile birlikte yaşayan anne yangını eve döndüklerinde fark etmişti. Yaşanan üzücü olayın ardından Tokat Belediyesi öncülüğünde her iki aileye de yardım gecikmedi. İlk olarak otele yerleştirilen iki aileye daha sonra ev tutularak eşya alındı.  

Okuldan döndüğünde evlerinin yandığını fark ederek gözyaşlarına boğulan 11 yaşındaki Çakır Bakır ve kardeşleri Gizem, Batuhan ile anneleri Seyhan Bakır’ın sıcak bir yuvası oldu. Karşıyaka Mahallesinde doğalgazlı bir kiralık daireye yerleştirilen aileyi Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ziyaret etti. Çocuklara çeşitli hediyeler vererek yakından ilgilenen Başkan Eroğlu, yardım severlerde desteklerinden dolayı teşekkür etti. Ailenin mobilya, beyaz eşya, giysi vb. ihtiyaçlarının karşılandığını ifade eden Başkan Eroğlu, “Bizi biz yapan değerler arasında paylaşma, yardımlaşma geliyor. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyen peygamberin ümmetiyiz. Asla yalnız değilsiniz, yanınızda olacağız. Tokatlılar olarak yanınızdayız. Ailenin ihtiyacı olan ne varsa karşıladık çok şükür” diye konuştu.

Anne Seyhan Bakır da Başkan Eroğlu ile yardımda bulunanlara teşekkür ederek, “Şuan bir eksiğimiz kalmadı. Çok güzel, temiz bir evde otuyoruz. Çocuklarımda bende mutluyuz. Başkanımızdan doğalgazlı bir ev rica ettim, sağolsunlar bizi rahat edeceğimiz sıcak bir eve yerleştirdiler. Soba yakamıyordum, üç tane de çocuğum var çok zorlanıyorduk. Allah yardımcı olan herkesten razı olsun” diye konuştu.

Çocuklara bisiklet ve kırtasiye yardımında da bulunan Başkan Eroğlu, sık sık aileyi kontrol ederek destek olacaklarını sözlerine ekledi.

Fotoğrafları İndir