Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

EFSANEYE YAKIŞIR BİR TURNUVA…

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

EFSANEYE YAKIŞIR BİR TURNUVA…

Haberler


Tokat'ta, 7 ülkeden 105 sporcunun katıldığı Uluslararası Hüseyin Akbaş Büyükler Serbest Güreş Turnuvası başladı.

1954-1966 yılları arasında Olimpiyat ikincisi, 1 kez de Olimpiyat üçüncüsü ve 5 kez Dünya Şampiyonu olan Merhum Hüseyin Akbaş anısına 5.'si düzenlenen Uluslararası Hüseyin Akbaş Serbest Güreş Turnuvası start aldı. İki gün sürecek olan ve Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Güreş Federasyonu tarafından organize edilen güreş turnuvasında Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Bulgaristan, Rusya, Makedonya ve Moldova ülkelerinin sporcuları mindere çıktı. Dünya Güreş Birliği'nin (UWW) kurallarına göre 8 sıklette yapılan turnuvada boy gösteren sporcular, ülkelerinin kürsüde yer alabilmesi için Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda kıyasıya mücadele sergiledi. Güreşler pazar günü yapılacak olan final maçları ile sona erecek.

Turnuvanın ilk gününde güreş müsabakalarının ardından Başkan Eroğlu’nun yanı sıra Vali Cevdet Can ve bazı eski güreşçilere plaket takdimi yapılırken, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi de gösteri yaptı. 

Başkan Eroğlu ve Vali Can, minderin yanına giderek sporculara başarılar dilerken, turnuvaya katılamayan milletvekili ve bazı bürokratlar da yazılı mesaj yollayarak sporculara başarılar dilediler. 

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir