Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN KOLLAR SIVANDI!

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN KOLLAR SIVANDI!

Haberler


Belediye Başkan Yardımcısı Metin Polat tarafından Semerkant Mahallesi sakinlerine kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli ve Belediye Başkan Yardımcısı Metin Polat’ın da katıldığı sunumda, "SEMERKANT MAHALLESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ" hakkında mahalleli ile birlikte, kentsel sorunlar ve ihtiyaçlar göz önüne alınarak  bölgenin ekonomik, toplumsal ve mekansal özelliklerinin incelenmesi sonucunda uygulanabilir bir yol haritası oluşturulmaya çalışıldı. Toplam 102 adet farklı parsel, 168 bağımsız bölüm bulunan mahallede, mahalle sakinlerine  yeni planlama, kentsel dönüşüm yasası hakkında bilgiler verildi.

Kira yardımı ve diğer yardımlar,  faiz desteği, mümkün olması halinde tahliye tarihinden itibaren konut ve işyeri teslim tarihine kadar geçici konut ve işyeri tahsisi, yapılacak kira yardımının 5 aylık miktarı, taşınma masrafları da dikkate alınarak defaten ödenmesi, vergi, harç ve ücret muafiyetleri gibi konularda  kentsel dönüşümden faydalanacak olan müştereklere ayrıntılı açıklamalarda bulunuldu. 

Verdiği detaylı bilgilendirmenin ardından sunuma katılan mahalleliyi de dinleyen Başkan Yardımcısı Metin Polat, kentsel dönüşüm yasası hakkında görüş beklenti ve isteklerini dinleyerek soru işaretlerini gidermeye çalıştı.  

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir