Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

SPOR TURİZMİN GELECEĞİDİR; ENDURO ŞAMPİYONASI TOKAT'TA

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

SPOR TURİZMİN GELECEĞİDİR; ENDURO ŞAMPİYONASI TOKAT'TA

Haberler


Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2014 yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro Şampiyonası’na Topçam Yaylasında ev sahipliği yapıyoruz.

Türkiye Enduro Şampiyonası Tokat yarışı için Topçam Yaylası'nda 32 engelin bulunduğu ekstrem test etabı; Belediyemiz ekipleri, Tokat Valiliği, İl Özel İdaresi ve Tokat Off-Road Kulübü üyelerinin çalışmaları ile yarışa hazır hale getirildi.   

Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, Enduro Ekstrem Test Etabı'nda Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke’den yarışma ile ilgili bilgi aldı. Enduro Şampiyonası'nın kentin tanıtımına katkı sağlayacağını belirten Başkan Eroğlu, pazar günü yapılacak olan şampiyonayı izlemeleri için Tokatlıları yarışa davet etti. 7 ayağı olan Enduro Şampiyonası'nın 5. ayağının Tokat’ta yapılacağını ifade eden Başkan Eroğlu, “Motosiklet sporuna sempati duyanların bu alanda kendilerini yetiştirebilir. Bu yarışların sadece bu yıl değil her yıl yapılmasını arzu ediyoruz.
Enduro Şampiyonası 5. Ayak yarışı 11 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 09.00’da Tokat Valilik binası önündeki teknik kontrol ve ardından magazin startı ile başlayacak. Şampiyona daha sonra Topçam Yaylasında oluşturulan süper test etabıyla devam edecek. Toplam uzunluğu 58,8 km.’den oluşan Tokat Yarışı, 12 Ekim Pazar günü saat 11:00’de start alacak. 1,6 km. uzunluğunda üç turdan oluşacak ekstrem test etabından sonra; insan - doğa mücadelesinin en görkemli örneklerinin sergileneceği 5,5 km.’lik zorlu bir parkurda yarış devam edecek. Topçam yaylasında oluşturulan Ekstrem test Etabı, enduro severlere unutulmaz anlar yaşatacak ve yarışçılar üstün performanslarıyla beşinci ayak yarışına renk katacak diye umuyoruz.  

Dokuz ayrı sınıfta koşulacak en ekstrem motosiklet yarışlarından olan Enduro Şampiyonası'na Türkiye genelinden yaklaşık 100 yarışçının katılması bekliyoruz. Türkiye Enduro Şampiyonası 5. Ayak Tokat Yarışı pazar günü saat 17.30’da Topçam Yaylası’nda yapılacak ödül törenimiz ile sona erecek.  

Türkiye Enduro Şampiyonası'na ilk kez ev sahipliği yapacak Tokat’ımızı, 5. Ayak yarışına hummalı bir çalışma ile hazırlandık. Test etapları da titizlikle düzenlendi.  Bunun yanı sıra ülkemizin çeşitli illerinden şehrimize gelecek sporculara ulaşım desteği de sağlanacak.
 

Öte yandan Topçam Yaylası Padok alanındaki kamp alanında elektrik, su, tuvalet imkanlarımızda mevcut ve isteyenler burada kamp yapabilecekler. Hazırladığımız bu alan bundan sonra başka spor müsabakaları içinde kullanılacaktır. Bu faaliyetler ilimiz tanıtımına önemli katkı sağlarken, spor turizmi içinde yeni bir kapı açmış olacağız” dedi.  

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Başkan Eroğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Pazar günü motosiklet tutkunlarının hayranlıkla izleyebileceği yarışların yapılacağını kaydetti. Basın açıklamasının ardından Başkan Eroğlu, kros motoruna binerek basına motosikletçiler ile birlikte fotoğraf verdi. Ekstrem test etabında deneme sürüşü yapan sporcular ise engelleri aşarak basına poz verdi.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir Videoyu İndir