Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

ŞİMDİ DE BİLİM SOKAĞI…

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

ŞİMDİ DE BİLİM SOKAĞI…

Haberler


Tokat Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanında kurulacak olan “Bilim Sokağı” etkinlikleri öncesi Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, açıklamalarda bulundu.

9-10-11 Ekim tarihleri arasında Tokat Belediyesi ve Bilim Merkezi Derneği işbirliği ile gerçekleştirilecek olan “Tokat Bilim Meydanı” etkinlikleri öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Eroğlu, “Perşembe gününden itibaren Cuma ve Cumartesi de dahil olmak üzere üç gün boyunca Tokat'ımızda Bilim Sokağımızın tanıtımını ve bilim sokağıyla beraber öğrencilerimize deney yapabileceği bir çalışmayı paylaşmış olacağız.

Burada özellikle altı kısımdan oluşan bilimsel çalışmalar olacak. Ekiplerimizle beraber tüm öğrencilerimize bu deneyleri göstermiş olacağız. Ayrıca Türk Hava Kurumunun güneş enerjisi ile çalışan araçla ilgili bir gösterisi olacak. Bu deneyleri Tokatlı hemşerilerimizle ve öğrencilerimizle paylaşmış olacağız. Öğrencilerimiz buraya gelerek hem gezebilecekler hem de burada özellikle; fizik, kimya, matematik anlamında birebir deney yapma imkanına sahip olacaklar. 

Bu yıl ilkini düzenliyoruz, inşallah bundan sonraki yıllarda da bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Yarın saat:10.00'da açılışımız var, tüm Tokatlı hemşerilerimizi buraya bekliyoruz" diye konuştu.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir Videoyu İndir