Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ…

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ…

Haberler


Tokat’ta protokol bayramlaşması yerini halk bayramlaşmasına bıraktı. Tokat’ta önceki yıllarda Öğretmenevi’nde başlayan ve Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Yetiştirme Yurdu ve hastane ziyaretlerini kapsayan bayramlaşma programı iptal edilerek bu yıl ilk defa halkla bayramlaşma yapıldı.

Alipaşa Camii'nde bayram namazını kılan Tokatlılar, alışık olmadıkları bir bayramlaşma töreni ile karşılaştı. Tokat Belediyesi tarafından Yeraltı Çarşısı üzerine masa ve tabureler yerleştirilerek, vatandaşlara çay, simit ve krem peynir ikram edildi.

Bayramlaşma programına Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun yanı sıra Vali Cevdet Can, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman,  TSO Başkanı Ahmet Arat, diğer protokol mensupları ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Buradan Huzurevine geçen Başkan Eroğlu ve Vali Cevdet Can, Huzurevi sakinlerine ve Yetiştirme Yurdu Öğrencilerine hediyeler verdiler.   Daha sonra Aşevi Müdürlüğüne giderek Kurban Kesim çalışmalarını da inceleyen Başkan Eroğlu,  Aşevi Sorumlusu Durmuş Babacan'dan yapılacaklar hakkında bilgi aldı.  

Bayramın ikinci günü ise Belediye personeli ile bayramlaşan Başkan Eroğlu, Zabıta Müdürlüğü önünde personele hitap etti. Başkan Eroğlu yapmış olduğu konuşmada; "Bizler komşusu açken tok yatmayan bir milletin evlatlarıyız. Kestiğimiz kurbanları Allah kabul etsin. Uzun süredir bayramlara buruk giriyoruz. Yanı başımızdaki olayları görünce bayramımızın bayram olmadığını idrak ediyoruz. Allah onlara da bizler gibi hayırlı bayramlar nasip etsin.
Bizler bu bayram biraz daha farklı bir bayramlaşma yapalım istedik. Bayram bitmeden tüm personelimizle aynı gün ve yerde Bayramlaşma yapalım istedik. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Altı aydır birlikte beraberce çalışıyoruz. Bizim bir hedefimiz var. Tokat'taki insanların isteklerini yerine getirmek, Allah razı olsun dedirtmektir.
Başarı; birlik ve beraberlik içerisinde çalışanlarındır. Bizim için önemli olan üzerimizdeki sorumluluğu yerine getirmektir. Bu düşünce ile yolumuza devam ediyoruz.
Allah kazasız belasız çalışmayı, ekmeğimizi helalinden kazanmayı nasip etsin. Bayramınız Mübarek olsun" diye konuştu.
Yapılan dua ile bayramlaşma programı sona erdi.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir Videoyu İndir