Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

ŞEHREMİNİNDEN ŞEFKAT ELİ

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

ŞEHREMİNİNDEN ŞEFKAT ELİ

Haberler


Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 8 yıl önce bir trafik kazasında babalarını kaybeden, anneleri de bırakıp İstanbul’a gidince babaannelerinin sahip çıktığı üç kardeşi ziyaret etti.

Halen mahkemesi devam eden bir trafik kazasında talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden oğlunun acısını yüreğinden atamadığını belirten Mevlüde Karakuş, şimdide torunları Zerdanur, Muhammet ve Ahmet’i annelerinin bırakıp gittiğini söyledi. Eşi ve küçük oğlu ile birlikte eski bir evde kiracı olarak yaşayan babaanne Mevlüde Karakuş, eşinin hasta ve emekliliğinin olmadığını, evin geçimini ise küçük oğlu Mustafa’nın inşaatlarda çalışarak sağladığını belirtti. Ölen oğlunun acısını yıllardır taşıdıklarını belirten babaanne Mevlüde Karakuş, “Bir evladımı kaybettim, Allah yerine üç evlat verdi. Zerda 6. sınıfa, Muhammet 4. sınıfa, Ahmet’te 3. sınıfa gidiyor. Hepsi de derslerinde çok başarılı, çok terbiyeliler. Torunlarımın vesayet davaları şuanda devam ediyor. İnşallah mahkeme sonuçlanınca torunlarımın vesayeti bize verilecek” diye konuştu.

Babaanne Mevlüde Karakuş ve üç torununun durumunu öğrenen Başkan Eroğlu, çocuklarla yakından ilgilenerek; “Hz. Ömer ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere sırtında un taşırdı. Bu yavrularımız bize emanettir. Bu üç yavrumuzun eğitim ve giysi ihtiyaçlarını da belediye olarak biz karşılayacağız. Siz de torunlarınızı bağrınıza basmışsınız ve görüyorum ki onlar da sizi çok seviyorlar. Bu güzel, pırıl pırıl üç evladımıza hep birlikte sahip çıkacağız, hiç endişeniz olmasın” diye konuştu. 

Çocukların eğitim ve giysi ihtiyaçlarını artık Tokat Belediyesinin karşılayacağını belirten Başkan Eroğlu, ayrıca belirli aralıklarla ailenin durumunu da kontrol edeceklerini söyledi.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir