Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Haberler


Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, çocukları ve gençleri spora teşvik etmek için yürütülen faaliyetlere bir yenisini daha ekleyerek, masa tenisi robotu aldırdı.

Tokat ticaret Meslek Lisesi Spor Salonunda devam Belediye Plevnespor Masa Tenisi takımı  eğitimlerini inceleyen Başkan Eroğlu, belediye tarafından alınan masa tenisi robotunu da test etti. Çocuklarla da kısa bir maç yapan Başkan Eroğlu, “Sporun küçük yaşlarda edinilmesi gereken büyük bir kazanım olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı ve dinç nesiller için küçük yaşta bu konuya eğilmemiz lazım. Bir çok dalda spor desteğinde bulunarak çocuklarımızın hem vakitlerini iyi değerlendirmelerini ve böylece zararlı alışkanlık ve yerlerden uzak kalmalarını sağlayacağız, hem de sağlıklı ve dinç olmalarına katkıda bulunacağız. Şimdi de oldukça hareketli ve eğlenceli bir spor olan masa tenisi için gerekli malzeme ve masaların yanında bir de idman robotu satın aldık. Çocuklarımızın, gençlerimizin masa tenisinde bireysel olarak idman yapabilmeleri ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için gerekli diye düşündük. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.  

Devam eden spor faaliyetleri ve robotun işleyişi hakkında bilgi veren antrenörler ise, robotun büyük kazanım olduğuna vurgu yaparak, ayakların çalışmasında ve ayak dayanıklılığını arttırmada, vuruş hızını, vuruş kalitesini geliştirmede, yeni başlayanlar ve hobi oyuncularının top kontrolünü geliştirmeleri ile koordinasyon ve önemli vuruşları öğrenmelerinde büyük yardımının olacağını belirttiler. 

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir Videoyu İndir