Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

ZABITA DEMEK, GÜVEN DEMEK

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

ZABITA DEMEK, GÜVEN DEMEK

Haberler


Her yıl Eylül ayının ilk haftasında gerçekleştirilen Zabıta Haftası münasebetiyle Belediyemiz Zabıta Müdürlüğünü ziyaret eden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Zabıta Müdürlüğü çalışanlarını kutladı, 153 Alo Zabıta telefonlarına bakarak gelen ihbarları değerlendirdi.

1826’dan bugüne hizmet veren köklü kuruluşlardan Zabıta Teşkilatı bu yıl 188. yaşını kutluyor. Zabıtanın bir şehrin genel işleyişinde önemli bir rolü olduğunu belirten Başkan Eroğlu, "Her mesleğe böyle bir hafta veya bir gün ayırmazlar. Zabıta önemli bir kurum ve önemli bir görevi ifa ettiğiniz için böyle bir hafta tespit edilmiş. Daha nice nice haftalara kavuşmayı Cenabı Allah nasip etsin. Zabıtanın önemli görevleri var; işyerlerinin denetlenmesi, pazar yerlerindeki yapılan birçok çalışmalar, dilencilerle mücadele, trafik akışı, kaçak inşaatlarla vb. gibi konularda zabıtamızın görevleri var. İnsanların sağlıklı sıhhatli bir şekilde yaşamasını bunların denetlenmesini, hep zabıta arkadaşlarımızın görevi, dolayısıyla böylesine kutsal bir görevi ifa ediyorsunuz. İçinizde belki uzun yıllardır bu görevi yapan, sürdüren arkadaşlarımız var. Siz değerli kardeşlerime alın terlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Kazasız belasız yine bir yılı beraberce geçirmemizi temenni ediyorum. Zabıta Haftanızı tebrik ediyor, hayırlı çalışmalar diliyorum" diye konuştu.

Zabıtalarla birlikte kahvaltı yapan Başkan Eroğlu, çalan ALO Zabıta 153 Telefonuna kendisi cevap vererek gelen ihbarları Zabıta Müdürü Ahmet Abur'a iletti.
Başkan Eroğlu ayrıca Zabıta Müdürlüğü görevine yeni atanan Ahmet Abur’a da yeni görevinde başarılar diledi.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir Videoyu İndir