Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

TOKATLILAR EN UCUZ SUYU İÇMEYE DEVAM EDECEK

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

TOKATLILAR EN UCUZ SUYU İÇMEYE DEVAM EDECEK

Haberler


Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, maliyetlerin %30 artmasına rağmen 2021 yılında da Tokat'ta içme suyuna zam yapılmayacağını belirtti.

Tokat Belediyesi 2020 yılı Ocak ayı olağanüstü Belediye Meclis toplantısında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Başkanlığı’nda alınan karar ile 2020 yılı ilk altı ayı için içme suyu ücretlerine toplamda %15 indirim yapılmıştı.

2021 yılında içme suyuna yapılması düşünülen %10'luk artış Aralık ayı Belediye Meclis toplantısında alınan karar ile  geri alınarak 2021 yılı için de içme suyuna zam yapılmamış oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokatlıların bölgenin en ucuz suyunu içtiklerini söyledi.

Başkan Eroğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

"2020 Yılı Ocak ayı Belediye Meclis toplantısında aldığımız karar ile ilk altı ay içme suyuna %15 indirim yapmıştık. Maliyetlerimizin %30 artmasına rağmen 2021 yılı içinde içme suyuna herhangi bir zam yapmadık. 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle içme suyuna uygulanması düşünülen %10'luk zammı yine Meclis üyelerimizin oy birliği ile geri çektik. Böylece çevre iller içerisinde en ucuz suyu vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Bu kararı alan Belediye Meclis Üyelerimize, komisyonumuza teşekkür eder, Tokatlılara hayırlı olmasını dilerim. Vatandaşlarımızdan bir ricamız olacak. Olağanüstü iklim koşullarını da dikkate alarak lütfen su kullanımına dikkat edelim. İsraf etmeyelim, israfa karşı uyaralım. Rabbim ülkemize rahmetini yağdırsın. İnşallah su sıkıntısı yaşamayacağız. Tekrar aldığımız kararın hayırlı olmasını diliyorum."

Haber Fotoğrafları