Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

BÜYÜK TOKAT İFTARI

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

BÜYÜK TOKAT İFTARI

Haberler


Tokat Belediyesi tarafından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da katılımlarıyla Tokat Cumhuriyet Meydanı’nda  düzenlenen “Büyük Tokat İftarı” 5 Bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu “Bugün baktığımızda Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın Tokatımızda iktidarımız boyunca yaptığı yatırımlar gerçektende takdire şayan , bugün ulaştırma bakanlığımızdan sonra en çok yatırım yapan Bakanlık Orman ve Su İşleri Bakanlığımız. Bu anlamda başta sayın bakanımız Veysel Eroğlu’na ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Şehrimiz adına Allah ondan razı olsun diyorum. İnşallah daha nice nice güzel hizmet ve güzel yatırımları Tokatımıza alacağımızdan da  hiçbir şüphemizin olmadığını belirtmek istiyorum.

Bizim de Tokat Belediyesi olarak 8-10 kalem büyük diyebileceğimiz vizyon projelerimiz vardı. Bunların 4-5 tanesini Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın yardımı ile belli bir noktaya getirdik. Bunların başında Kanal Tokat projemiz geliyor. Tokatımızdan akan Yeşilırmağın üzerinde yapmış olduğumuz 1,5 kilometre uzunluğunda ve şu an devam eden Kanal Tokat’ın 1. Etabını inşallah Eylül ayında bitirmiş olacağız. Yine bir diğer önemli projemiz olan Şehir Parkı ile ilgili de ihale aşamasına geldik. Devlet Su İşleri Müdürlüğümüze ait olan yaklaşık 22 Bin metrekarelik alanda şehir parkımızında çalışmalarına başlıyoruz. İnşallah 7-8 ay içerisinde bitirdiğimizde önümüzdeki yıl da Şehir Parkımız Tokatımıza güzellikler getirecek.

Yine bununla beraber Dartaş Barajımız ihale yapılma aşamasına gelindi. Bir Çed Raporu problemi var, o da en kısa sürede çözülecek. Tokatımızın önümüzdeki 30-40 yılına yetecek içme suyu ihtiyacımız da  karşılanacak.  Yine yapılan taşkın çalışmaları, Tokat merkezimizdeki dere ıslahları ve ne zaman istesek yanımızda olmanızla beraber Bakanlığımızın verdiği desteklerden ötürü çok teşekkür ediyorum.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na, yapmış olduğumuz çalışmaların ete kemiğe bürünmesi aşamasında sürekli yanımızda olan Tokat Milletvekillerimize, Teşkilatımıza ve her zaman yanımızda olan çok kıymetli hamiyetperver Tokatlı hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum. Yapacağımız açılışların şehrimize değer katmasını, şehrimize güzellikler ve hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ve Tokat Milletvekilleri Prof. Dr. Celilk Göçer, Prof. Dr. Coşkun Çakır, Av. Yusuf Beyazıt’da birer konuşma yaptılar.

Son olarak kürsüye gelen Bakan Eroğlu,  “Tokatlılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini söyledi. Tokat’ta 193 milyon lira yatırım bedelli 23 adet tesisin temelini atacaklarını ifade eden Bakan Eroğlu, son 5 yılda 578 milyon TL’lik 131 müjde verdiklerini ifade etti. Bakan Eroğlu konuşmasının ardından Tokat Valisi Cevdet Can, AK Parti Tokat milletvekilleri Coşkun Çakır, Celil Göçer, Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, AK Parti İl Başkanı Metin Polat ve genel müdürler ile birlikte butona basarak 23 adet yatırımın temelini toplu olarak attı. Ayrıca törende badem, mahlep ve kuşburnu türlerinden oluşan toplam 3 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Temel atma töreni akabinde iftar programına geçildi.

“Büyük Tokat İftarı”na Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Tokat Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl Protokolü ve 5 Binin üzerinde Tokatlı vatandaş katıldı.