Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

VATANA MİLLETE VEFA ŞÜHEDAYA DUA GECESİ

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

VATANA MİLLETE VEFA ŞÜHEDAYA DUA GECESİ

Haberler


Tokat Belediyesi Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Ramazan Sokağında “Vatana Millete Vefa Şühedaya Dua Gecesi” düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu kısa bir konuşma yaptı.

Tokat Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programda İsmail Coşar, Bilal Demiryürek ve Mustafa Akbaş Kuran-ı Kerim, ilahi ve kaside dinletisi sundular. Programda ilahiler, kasideler okundu dualar edildi. Programa Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatana Millete Vefa Şühedaya Dua Gecesi ve Kur’an-ı Kerim dinletisi sonrasında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuklara hediye takdiminde bulundu. Kısa bir konuşma yapan Başkan Eroğlu, Tümgeneral Aydoğan Aydın başta olmak üzere canlarını veren 13 şehidimizi yad ediyor ruhları şad olsun diyorum diyen Eroğlu, “Ramazan yolu dört gözle beklenen bir sultan, nefis terbiyecisi, gönül huzuru, baş tacı. İnsanlara kulluğunu hatırlatan bir uyarıcı. Hakkını, ruhunu incitmeden yapmak bunu, baş tacına yakışır şekilde karşılamak on bir ayın sultanını ve aynı nezaketle yolcu etmektir. Bugün gerçekten güzel bir gün geçirdik. İsmail, Bilal ve Mustafa beye teşekkür ediyorum, yüreklerine, ağızlarına sağlık. Güzel kerim kitabımız Kuranı Kerim okundu. Nebiler nebisi peygamber efendimizi mevlitlerle yad ettik. Diğer taraftan güzel ilahiler ve kasideler dinledik. Yüreklerimizin pası silindi. İnanıyorum ki bu gece gibi tüm gecelerimiz böyle geçer” dedi.

Başkan Eroğlu’nun konuşmasının ardın gece, dualar ve ilahiler okunarak son buldu.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir