Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

TOKAT BELEDİYE BAŞKANI Av. EYÜP EROĞLU’NUN 19 MAYIS MESAJI

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

TOKAT BELEDİYE BAŞKANI Av. EYÜP EROĞLU’NUN 19 MAYIS MESAJI

Haberler


Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesi ile kutlama mesajı yayınladı.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu tüm gençlerin bayramını kutlayarak, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'dan başlayan bağımsızlık hareketinin, birlik ve dayanışma ruhuyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılıp milli mücadelemizin zaferle sonuçlandığını hatırlattı.

Başkan Eroğlu mesajında; “Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı kaderini değiştirdiği ve Cumhuriyet tarihimizin miladı olan günün 98. yıldönümü olan bu günde, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, kaderde, kıvançta ve tasada bir ve beraber olan milletimize, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum.

19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yaktığı, tarihin akışına yön veren bir sürecin başlangıç tarihi ve Türk Milletini aydınlık yarınlara kavuşturan, Cumhuriyete ulaştıran bir dönüm noktasıdır. 19 Mayıs 1919 binlerce şehit verilerek Türk ulusunun kutsal saydığı topraklarda hür ve bağımsız olarak yaşamasının yolunu açan milli mücadele destanının, ulusal bağımsızlık hareketinin başlangıcıdır.

Nüfusunun büyük çoğunluğu genç olan ülkemizin gelişmesi ve kalkınması, gençlerimizin kendilerini iyi yetiştirerek, ülke meselelerine duyarlı olmalarından geçmektedir. Üreten, yeniliklere imza atan, sorgulayan, araştıran, geliştiren bir gençlik Türkiye'yi daha güzel günlere taşıyacaktır. Türk gençliği kendisine verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, tüm gençlerimizi sevgiyle selamlıyorum.