Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

TOKAT BELEDİYESİ ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ’NDE

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

TOKAT BELEDİYESİ ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ’NDE

Haberler


Tokat’ın kültürel değerleri İstanbul’da düzenlenen Etnospor Kültür Festivali’ne taşındı.

Dünya Etno Sporları Konfederasyonu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Etnospor Kültür Festivali 14 Mayıs Pazar günü yapılan final karşılaşmaları ve gösterileriyle son buldu. 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ve Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun da katıldığı törenle 11 Mayıs’ta İstanbul Yenikapı’da açılışı yapılan festival, renkli görüntülere sahne oldu.

Türk dünyasına özgü spor dallarının sergilendiği festivale, Orta Asya’dan Balkanlara pek çok ülkeden sporcular katılırken, Anadolu’nun dört bir yanından gelen kentlerde kültürel değerlerini, yerli ve yabancı turistlere tanıttılar.
Bu yıl ikincisi düzenlenen festivalde yerini alan Tokat Belediyesi Tokat’ın kültürel zenginliklerini ve yöresel lezzetlerini İstanbulluların ve festivale katılan yabancı turistlerin beğenisine sundu.

El sanatlarından, bakırcılığa, yöresel kıyafetlerden kente özgü lezzetlere kadar pek çok ürünü, kurulan Yörük çadırında sergileyen Tokat Belediyesi, ziyaretçilerinden tam not aldı.

Etnospor festivalinde yer almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat’ı en iyi şekilde temsil etmeye gayret gösterdiklerini söyledi. Bu festivallerin şehirlere özgü değerlerin tanıtılması açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Eroğlu şöyle konuştu:

“Türk milleti olarak binlerce yıllık birikimimizle çok önemli kültürel değerlere sahibiz. Bunlardan en önemlisi de tabi ki milletimize özgü etnik spor dalları. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın evladı Sayın Bilal Erdoğan’da, bu değerlerin yeniden canlanması, hem milletimiz hem de uluslararası platformda hak ettiği yeri alması için büyük çaba sarf ediyor.
Biz de bu yıl festivaldeki yerimizi alarak Tokat’la ilgili kültürel anlamda değer taşıyan ne varsa buraya taşıdık. Çadırımızı ziyaret eden vatandaşlarımızın da gerçekten büyük beğenisini topladık. Bizleri İstanbul’da yalnız bırakmayan tüm Tokatlı hemşehrilerimize, derneklerimize, konfederasyonumuza teşekkür ediyorum. Bizlere bu fırsatı veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın evladı ve Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Sayın Bilal Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Bilal Erdoğan Tokat Çadırını Ziyaret Etti

Dünya Etno Sporları Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, açılış töreninin ardından festival alanında kurulan çadırları ziyaret etti. Tokat Belediyesi tarafından kurulan çadıra da konuk olan Erdoğan, sergilenen ürünler hakkında bilgi aldı. Tokat’ın kültürel zenginliklerini büyük bir beğeni ile inceleyen Erdoğan’a ziyaretin anısına Tokat’ın el baskılı ürünleri ve bakır ibrik hediye edildi.

Haber Fotoğrafları