Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

37 YILDIR YAŞAM MÜCADELESİNİ ASLA KAYBETMEDİ

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

37 YILDIR YAŞAM MÜCADELESİNİ ASLA KAYBETMEDİ

Haberler


Bu haberde iki gözü görmeyen ve iki kolu ile bir bacağı olmayan Ahmet amcanın hikâyesini değil tüm zorluklara rağmen yaşama sevincinin suret bulmuş halini okuyacaksınız.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Almus ilçesine bağlı Çevreli Kasabası'nda yaşayan ve 37 yıl önce geçirdiği iş kazasında iki gözü iki kolu ve bir bacağını kaybeden 85 yaşındaki Ahmet Soysal'a ziyarette bulundu.

Çevreli’de düzenlenen bir programa katılan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, yaşlı adamın evinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Başkan Eroğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Soysal, Tokat'a gitmek istediğini söyledi. Başkan Eroğlu, yaşlı adamın isteğini kısa sürede yerine getireceklerini ifade ederek, “Şu fani dünyada bir birimize kol kanat gereceğiz. Omuz omuza vererek yardımcı olacağız. Elimizden ne geliyorsa bizde bu konuda yardımcı olacağız” dedi.
Yaşlı adam başından geçen olayı şöyle anlattı: "İzmir Kemalpaşa’da bir baraj inşaatında çalışırken bir arkadaşım dinamit kapsülleri cebime koymuş. Bende sonra evde işe giderken fark ettim. Bir kağıda sarmak istedim. Ev sahibi demliğin altındaki kağıdı vermiş bana kapsülleri koyunca patladı. Dinamit kapsüllerinin patlaması sonucu iki gözümü, iki kolumu ve bir bacağımı kaybettim. Tedavimin ardından evime getirildim. Ailemin ve dostlarımın desteğiyle yaşama tutundum. Yaşam mücadelemi asla kaybetmeden çocuklarımın ve torunlarımın desteğiyle tüm engellerin üstesinden geldim.”

İKİ YIL SONRA GELSEN YİNE TANIRIM

Ahmet Soysal'ın, hayır duada bulunduğu Av. Eyüp Eroğlu'na "Sen iki yıl sonra tekrar ziyarete gelsen ve ismini söylemeden selam versen seni sesinden yine tanırım" demesi ise görmeyen bir kişinin hayata sevinciyle yaşadığı takdirde duyu organlarının bir göz kadar hassas ve seçici olabileceğini ortaya koydu.

İzmir'de 37 yıl önce meydana gelen olayda dinamit kapsüllerinin patlaması sonucu gözlerini, kollarını ve bir bacağını kaybeden Ahmet Soysal'ın (85) oğlu Mithat Sosyal ise babasının adeta eli, ayağı ve gözü oldu.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir Videoyu İndir