Android Market (Google Play Store) veya Apple Store'dan uygulamamızı indirebilirsiniz.

BAŞKAN EROĞLU: “YAŞADIĞIMIZ KENT HEPİMİZİN, BİRLİKTE KORUYALIM”

Yükleniyor... Sayfanın yüklenmesi bağlantı hızınıza göre değişecektir.

 

BAŞKAN EROĞLU: “YAŞADIĞIMIZ KENT HEPİMİZİN, BİRLİKTE KORUYALIM”

Haberler


Çevre bilincinin gelişmesi için okullar arası atık pil toplama yarışmasının 4'üncüsünün düzenleneceği bildirildi.

Çevre koruma konusunda toplumda duyarlılığı artırmak için Geri Dönüşüm Projelerine hız veren Tokat Belediyesi, çevre sorunlarının çözümüne yönelik fikir üreten, fiili çaba sarfeden bir toplum oluşturmak ve bireylerde geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmak için Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’nun talimatı ile bilgilendirme çalışmaları düzenlenmektedir.

Tokat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Bahaddin Adıgüzel ve Çevre Mühendisi Serap Seçkin İlter tarafından her hafta bir mahallede mahalle muhtarı ve vatandaşların katılımı ile Çevre ve Geri Dönüşüm konusunda bilgilendirme yapılmaktadır.

Sohbet havasında geçen bu toplantılarda; atık piller, bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları, ekmek israfı, çevre kirliliği hakkında bilgilendirme yapılmakta, vatandaşların istek ve dilekleri dinlenerek, talepleri karşılanmaktadır.

Çevre ve Geri Dönüşüm konularında mahalle çalışmalarının öneminden bahseden Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Vatandaş ve Belediye Elele” sloganıyla mahallelerde iki yıldır devam ettirdiğimiz çalışma neticesinde 4000 kg atık pil topladık. Okullarda, Hanımeli Merkezlerimizde, kurs alanlarında vb. yerlerde eğitim seminerleri düzenledik. Her yaştan hemşerimize ulaşarak geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmaya çalıştık. Yine şehrimizin birçok noktasında 250’nin üzerinde atık pil toplama noktası oluşturduk. Geleceğin yetişkinleri olacak çocuklarımızda çevre bilincinin gelişmesi için bu yıl Okullar Arası Atık Pil Toplama Yarışmasının dördüncüsünü düzenliyoruz. Yaşadığımız kent hepimizin, birlikte koruyalım!” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Haber Fotoğrafları

Fotoğrafları İndir